Yeni Tasarımıyla Karşınızda iPhone SE

iPhone SE
iPhone SE

Apple birkaç hafta önce yeni iPhone SE’yi piyasaya çıkardı ve nostalji sevenler için bir müjde vermiş oldu. Apple, son birkaç yıldır iPhone’un daha küçük boyutlu akıllı telefonlar için bayrak taşıyıcı haline gelen bir sürümünü canlandırıyordu. Orijinal SE, ilk olarak Mart 2016’da piyasaya çıktı ve iPhone 5 ve 5’lerle aynı fiziksel tasarıma sahipti. Düz pahlı kenarlara, fiziksel bir ana düğmeye ve tek elle mükemmel kullanıma olanak sağlayan 4 inç ekran boyutuna sahipti.

 YENİ IPHONE SE, HAYRANLARININ SEVDİĞİ NOSTALJİ İPHONE SERİSİNİN BİR YANSIMASI

 Yeni iPhone SE hayranların en sevdiği iPhone’un bir canlandırmasıdır. Yeni iPhone SE ayrıca iPhone 11 hattında bulunan A13 Bionic çipini, IP67 su direncini ve Portre Modlu iPhone XR’den daha iyi performansa sahip tek bir kamerayı da içeriyor. Bununla birlikte, yeni iPhone SE’nin en iyi yanı, fiyatının makul olmasıdır.

 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 Teknik olarak, SE iPhone 8’in tasarımını geri dönüştürüyor, ancak gerçekten, bu tasarım dili iPhone 6’ya kadar uzanıyor. SE’de de tıpkı iPhone 8 gibi bir kulaklık girişi yok. Bunun yerine, cihazın altında iki hoparlör seti var SE esas olarak alüminyum korkuluklu camdan üretilmiştir ve yapı birinci sınıftır. Tıpkı iPhone 8 gibi, kablosuz şarj desteği, stereo hoparlörler ve suya dayanıklı bir şasi gibi premium özellikleri vardır.

 IPHONE SE, KÜÇÜK AMA ETKİLİ ÖZELLİKLERİYLE ÖN PLANA ÇIKIYOR

 Ekran çapraz olarak 4.7 inç ölçüyor ve genel telefon yaklaşık 5.5 inç uzunluğunda ve 2.7 inç genişliğindedir. Evet, 2020 standartlarına göre çok küçük bir telefon ve sadece 148 gram olmasıyla da çok hafiftir.Sonuç olarak, Apple’ın eski tasarımı, tasarımda telefonun eski hissetmesini sağlayan ögeler olmasına rağmen, hala tüm amaç ve araçlarıyla güçlü bir rakiptir.

 EKRAN RENK SICAKLIĞINI OTOMATİK OLARAK AYARLAYAN PANEL

 Panel ayrıca True Tone özelliğini de destekler, yani ortamın aydınlatma koşullarına bağlı olarak ekranın renk sıcaklığını otomatik olarak ayarlayabilir. Renk üretimi ve görüş açıları açısından herhangi bir şikayet oluşturmaması için tasarlanmıştır. IPhone SE, 326 ppi yoğunlukta; 1.334 × 750 piksel çözünürlüğe sahip, 4.7 inç IPS LCD ekrana sahiptir.

 IPHONE SE KAMERASI İLE GÖZ DOLDURUYOR

 İphone SE‘nin ana 12MP kamerası çok iyi çünkü iPhone 11’in 12 megapiksel kamera olan ana fotoğraf makinesine çok benziyor. Apple farklı kamera sistemleri olduklarını, ancak gün içinde veya iyi aydınlatma koşullarında SE ve XR tarafından çekilen fotoğraf ve videoların neredeyse aynı olduğunu söylüyor.

 FİYAT VE PERFORMANS ODAKLI SEÇİMDE TATMİN EDİCİ BİR CİHAZ

 Genel olarak, yeni iPhone’lar, seçeneklerin Android tarafından sınırlı rekabete sahip elit, ultra premium bir telefon serisine aittir. Ancak bu iPhone piyasaya “uygun fiyatlı bir iPhone” olma etiketi ile girdiğinden, özellikleri açısından birçok telefona karşı ön plana çıkmaya hazır gibi duruyor.

Apple iMac Fiyatlarına Bakın

Apple MacBook Pro Fiyatlarına Bakın

Apple iPad Fiyatlarına Bakın

MacBook Onarımları

iMac Onarımları

iPad Onarımları

Yeni Tasarımıyla Karşınızda iPhone SE
Hemen Ara
× WhatsApp