MacBook’unuzu Satarken Nelere Dikkat Etmeli

MacBook'unuzu Satarken
MacBook’unuzu Satarken Dikkat edilmesi gerekenler

Mac’inizi satışa hazırlamak için yapmanız gerekenler:

 1-Fiziksel olarak temizlemek

MacBook’unuzu Satarken satmaya hazır olduğundan emin olmalısınız. Macbook’unuzu; fiziksel olarak, iyi görünümlü ve satılabilir durumda olduğundan emin olun. Ekranı ve kasayı, ve hatta mouse’u temizleyin. Mikrofiber bir bez ve alkolsüz bir temizleyici kullandığınızdan emin olun.

 2-Verilerinizi Yedekleyin

 Bir sonraki adım verilerinizi yedeklemektir. Yeni bir Mac’e geçiyorsanız, geçiş için ihtiyacınız olan her şeyin güvenli bir kopyasına sahip olduğunuzdan emin olmak için iyi bir zaman olabilir. Bu nedenle Time Machine’i kullanın veya Mac’inizin sabit sürücüsünü kopyalayın.

 3-Hesaplarınızı Kapatarak Çıkın

 Apple Kimliğinizi sattığınız bir Mac’te veya Ios işletim sistemmine sahip olan herhangi bir cihazda oturumunuzu açık bırakırsanız, kötü bir zaman geçireceksiniz. Dolayısıyla hesabınızı çıkış yaparak kapattığınızdan emin olun.

 -Dock’unuzdan veya Finder’dan Müzik başlatın.

 -Ekranınızın sol üst tarafındaki menü çubuğunda Hesap’ı tıklayın.

 -Yetkilendirmeler’i tıklayın.

 -Bu Bilgisayarın Yetkisini Kaldır’ı tıklayın.

 -Apple Kimliğinizi ve şifrenizi girin.

 -Yetkisini Kaldır’ı tıklayın.

 İMessage oturumunu kapatma

 MacBook’unuzu Satarken Evet, Mac’inizi fabrika ayarlarına döndürerek, sıfırlayacaksınız. Ancak çok dikkatli olmalısınız. MacBook’unuzu Satarken mesajlardan çıkış yapın.

 Dock’unuzdan veya Finder’dan Mesajlar başlatın.

 Ekranınızın sol üst tarafındaki menü çubuğunda Mesajlar’ı tıklayın.

 Tercihler’i tıklayın.

 Mesaj Tercih’i tıklayın

 İMessage’ı tıklayın.

 Soldaki hesabınızı tıklayın.

 Oturumu Kapat’ı tıklayın.

 İstendiğinde tekrar Çıkış Yap’ı tıklayın.

 4- Fabrika Ayarlarına Dönmek

 Ardından, Mac’inizi fabrika durumuna geri yüklemeniz gerekir. Yaşına bağlı olarak, bir önyükleme diski ile gelmiş olabilir. Eğer varsa, bu bazı alıcılar için bir bonus, bu yüzden onu güvende tuttuğunuzdan emin olun. Ayrıca bu diski önyükleyebilir, Mac’inizin sabit sürücüsünü yeniden biçimlendirebilir ve yeniden yükleyebilirsiniz.

 Mac’inizi Satarken Sırıflamak İçin Hazırlamak

 Lion veya sonraki bir sürümünü çalıştırıyorsanız, Mac’iniz işletim sistemini geri yüklemenizi sağlayacak bir kurtarma bölümü sunar.

 Tanıdığınız Birine Satmak İşlerinizi Kolaylaştırabilir

MacBook’unuzu Satarken, eski Mac’inizi satın almakla ilgilenen olup olmadığını öğrenmek için arkadaşlarınız, akrabalarınız ve tanıdıklarınızla kontrol edin. Twitter ve Facebook gibi sosyal medyayı kullanın. Ne zaman gerçek bir alıcı bulacağınızı bilemezsiniz.

 Sizi tanıyan birinin, sizi zarar vermeye çalışması daha az olasıdır ve muhtemelen sizinle neredeyse tamamen yabancı bir kişi kadar da pazarlık yapmaz.

 Ayrıca, Mac’inizin çalışma durumu hakkında onlarla çok dürüst olduğunuzdan emin olun. Herhangi bir tuhaflık varsa, daha sonra alıcının pişmanlığını önlemek için onlarla ilgili açık olmak isteyeceksiniz.

Apple iMac Fiyatlarına Bakın

Apple MacBook Pro Fiyatlarına Bakın

Apple iPad Fiyatlarına Bakın

MacBook Onarımları

iMac Onarımları

iPad Onarımları

MacBook’unuzu Satarken Nelere Dikkat Etmeli
Hemen Ara
× WhatsApp