MacBook Tamiri – MacBook Servisi – MacBook Onarımı

MacBook Tamiri konusuna girmeden önce, MacBooklar ülkemizde her ne kadar bilgisayar pazarının yüzde 10’unu kapsasa da performans ve dayanıklık olarak çok başarılı üretilen cihazlardır. Sık karşılaşılan kullanıcı hataları ve bazı modellerin kronik sıkıntıları vardır. Servisimizde yapılan tüm parça değişimleri ve onarımlardan bahsedelim.

MacBook Klavye Değişimi

MacBook klavyelerin genelde sıvı teması sonucu aldığı sıvıdan kaynaklı bazı tuşları çalışmaz yada basılı kalır. Klavyedeki sıvıyı temizlemek yada kurutmak pek mümkün olmaz. Klavye değişimi kullanıcın kendisinin yapabileceği bir onarım değildir. Klavye değişimi uzun süren bir işlem olduğundan servisimizde 1 iş gününde değişimi yapılmaktadır.

MacBook Hoparlör Değişimi

Hoparlör sorunu özellikle 2016 yılı öncesi MacBooklarda sık rastlanan bir sorundur. Hoparlörün durumuna göre onarımı ya da değişimi yapılabilir. Hoparlör değişimi ya da onarımı ortalama 1 saat içerisinde servisimizde yapılmaktadır.

MacBook Trackpad Değişimi  

Trackpadlerde sıklıkla 2 sorunla karşılaşılır. Tıkladığımızda trackpadimizin altındaki butonunun işlemsiz kalması ya da parmağımızın hareketlerini alıgılamayıp kendi kendine hareket etme sorunları olur. Trackpad değişimi bazı modellerde gün içinde bazı modellerde ise 1 iş günden değişim yapılır.

MacBook Batarya Değişimi – MacBook Pil Değişimi

MacBooklarımızın bataryaları tüm bataryalar gibi belli bir kullanım ömrüne sahiptir. Şarjı bitmeden sürekli şarja takılı kullanım yapılırsa bataryamızın ömrü kısa olur. Servisimizde tüm MacBook modellerinin batarya değişimleri yapılmaktadır. MacBook Air modellerinin batarya değişimleri 10 dk, MacBook Pro modellerinin batarya değişimleri ortalama 2 saat sürmektedir.

Pro Batarya

MacBook Batarya Fiyatı – MacBook Pil Fiyatı

Bazı MacBook Modellerinin Servisimizde Montaj Dahil Batarya Değişim Fiyatları

A1465 – MacBook Air 11” – 880 TL

A1370 – MacBook Air 11” – 880 TL

A1466 – MacBook Air 13” – 960 TL

A1369 – MacBook Air 13” – 960 TL

A1425 – MacBook Pro 13” – 1280 TL

A1502 – MacBook Pro 13” – 1280 TL

A1398 – MacBook Pro 15” – 1480 TL

MacBook Açılmıyor

MacBooklar genelde kullanıcı kaynaklı değilse kolay kolay açılmamazlık yapmaz. Sık karşılaşılan açılmama sebeplerinden bazıları, sıvı teması olmuş olabilir, şarj aletiniz yada bataryanız sorunlu olabilir. Bazı durumlarda ise cihazımızın anakartında elektroniksel sorunlar oluşabilmekte.

MacBook Sıvı Teması

Sıvı teması, sıvının türüne ve yoğunluğuna göre cihaza az sorun ya da onarımı mümkün olmayan sorunlara yol açabilir. Bunun nedeni cihazın anakartına ulaşan sıvının iletken olması ve bataryadaki elektriğin sıvı nedeniyle yanlış yerlere yanlış oranda iletilmesinden kaynaklanır. Eğer mümkünse elinizde gerekli tornavidalar varsa alt kapağı açıp pili cihazdan ayırmalısınız.  Cihaz nasıl olsa çalışıyor deyip şarja takıp kullanmayınız.

MacBook Anakart Tamiri 

MacBook Anakart tamiri uzun süren maliyeti yüksek bir onarımdır. Tecrübeli olmayan bir teknisyen tarafından onarılmaya çalışılırsa geri dönüşü olmayan sorunlara yol açabilir. Anakartı sorunlu bir MacBook tamiri yaptırmak isterseniz onarım yaptıracağınız servisinin referanslarını araştırdıktan sonra onarım yaptırınız.

MacBook Çok Yavaşladı – MacBook Hızlandırma

MacBookların işletim sistemleri olan Mac OS ilk satın alındığı günden günümüze kadar sürekli güncellenmektedir. Bu güncellemeler dışında kullandığımız uygulamalarda kendilerini sürekli günceller. Bilgisayarımızın bu güncellmeleri karşılaması için donanımında yükseltilmesi gerekir. Alttaki başlıklarımızda bu konulara deyindik.

MacBook Ram Yükseltme – MacBook Ram Değiştirme

Yukarıda bahsettiğim gibi yazılım güncellemelerini karşılamak ve yeni özelliklerden faydalanmak için cihazımızda bulunan donanımlardan biri olan ramlerimizi yükseltebiliriz. 2013 Yılına kadar olan MacBook modellerinde ram yükseltilmesi yapılabilir. MacBook Air modellerinde ram onboard olduğundan değişiklik yapılamaz.

MacBook Kapasite Yükseltme – MacBook Disk Yükseltme,

Disk, MacBookumuzda sakladığımız resim, video ve belgelerimizi sakladığımız bir hafızadır diyebiliriz. Yıllarca kullanılan bir bilgisayarda diskimiz zamanla dolmaya başlar. Yeni bazı modellerde disk kapasitesi yükseltmek mümkün değildir. Bazı modellerde ise disk kapasitemiz yetersiz geldiğinde diskimizi daha yüksek kapasiteli bir disk ile değiştirebiliriz.

MacBook SSD Yükseltme – MacBook SSD Değiştirme

SSD disk iMac cihazlar için olmazsa olmaz demiştik, 2013 öncesi MacBook prolarda da durum aynı. MacBook ile gelen diskimiz eski tik mekanik bir disktir, onun yerine yeni teknoloji ve çok hızlı olan SSD disk takıldığında hızımız gözle görülür derecede fark edilir. Tüm MacBook Air modellerinde SSD kullanılmıştır ama teknoloji geliştiğinden mevcut SSD diskimizden daha hızlı diskler takılabilir.

İletişim Bilgilerimize Buradan Ulaşabilirsiniz.

Apple MacBook Pro Fiyatlarına Bakın

MacBook Tamiri – MacBook Servisi – MacBook Onarımı
Hemen Ara
× WhatsApp