Macbook Pil Devir Sayısını Hakkında

Macbook Pil Devir
Macbook Pil Devir Sayısı

Macbook Pil Devir Sayısı Nedir?

Bilgisayar pilleri sınırlı bir ömre sahiptir ve zamanla bozulur, bu nedenle bir Mac dizüstü bilgisayarda ilk kez kullanılırlar. İlk Yaşadığınız pil ömrü sorunları, kaçak bir işlemden veya yalnızca yoğun kullanımdan kaynaklanıyor olabilir. Macbook Pil Devir Sayısını Hakkında,

 MacBook’unuzun pilinin hala normal ömrü içinde olup olmadığını doğrulama

Sağlık Bilgileri bölümünün altındaki Macbook Pil Devir Sayısını adı altında bir koşul bölümü görmelisiniz. Burada, MacBook’unuzun pilinin mevcut durumunu öğrenebilirsiniz.

Şarj döngüsü, pilin tam şarj ve deşarjıdır. Tüm MacBook pilleri 1000 döngü için derecelendirilmiştir; bazı eski modeller için (2010 ve öncesi) 500 ya da 300 devi için derecelendirilmiştir. Devir sayısı sınırına ulaştığında aniden arızalanmasa da, bu sınıra yaklaştıkça daha az şarj olmaya başlar. Totalde, kullandığınız zaman MacBook’unuzu şarja bağlı tutmanız gerekir.

Bataryamızın kaç kez şarj döngüsünden geçtiğini öğrenmek için, Option butonuna basılı tutun, ekranın sol üst köşesindeki Apple simgesini tıklayın ve açılan pencereden “Sistem Bilgisi” butonunu seçin.

 Açılan Sistem Raporu penceresinde, sol menüden “Donanım” kategorisini açın ve ardından “Güç” yazısını seçin.

Sağ bölmede, bataryanın tüm detaylarını göreceksiniz. “Devir Sayısı” girişi “Sağlık Bilgileri” bölümünde yer almaktadır.

Daha da önemlisi, Apple’ın pil ömrü ve pil döngüsü sayılarıyla ilgili destek belgesini ziyaret etmek isteyeceksiniz . Burada, pilinizin hala iyi olup olmadığını belirlemenizi sağlayan gerçek pil sayısı döngüsü rakamları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 Pil döngüsü sayıları nasıl belirlenir?

Pil döngüsü, pilin% 100’den% 0’a çıkması için geçen süredir. Bu işlem birkaç gün sürebilir. Akılda tutulması gereken önemli olan şey, pilin tüm gücünü kullandığınızda bir devir döngüsünün gerçekleşmesidir.

Bir pil döngüsü dolmadan birden fazla güne yayılabilir. Bu nedenle MacBook’unuzu binlerce kez şarj etmiş olabilirsiniz, MacBook’unuzun pili ise sadece birkaç yüz döngüdür. MacBook’unuzun pil döngüsü sayısının maksimum kapasitesini aştığı ortaya çıkarsa, Apple Store’daki Genius çubuğu ile hızlı bir randevu gerekirse, size yedek bir pil alabilir. Pil sorunları yaşıyorsanız ancak maksimum döngü sayısında değilseniz, sorunu garanti kapsamında teşhis edip düzeltebilirsiniz.

Apple iMac Fiyatlarına Bakın

Apple MacBook Pro Fiyatlarına Bakın

Apple iPad Fiyatlarına Bakın

MacBook Onarımları

iMac Onarımları

iPad Onarımları

Macbook Pil Devir Sayısını Hakkında
Hemen Ara
× WhatsApp