MacBook Hangi Şarj Aleti Ve Kabloyu Kullanmalıyız

Macbook Hangi Güç Adaptörü Ve Kabloyu Kullanmalıyız

MacBook Hangi Şarj Aleti
MacBook Hangi Şarj Aleti

MagSafe 60 Watt güç adaptörü içerisinde, aşırı derecede gerilme durumlarında güç kablonuzun bağlantısını kesebilen bir özelliğe sahiptir. Ayrıca kabloların zamanla aşınması, incelmesini önlemeye yardımcı olan bir manyetik DC konektörü bulunmaktadır. Manyetik DC güvenli ve hızlı bir bağlantı için sistem içerisinde fişin girişini yönlendirmektedir. MacBook Hangi Şarj Aleti hakkında;

Bağlantı sağlandığında, DC konektörün üst kısmındaki LED ışığı yanar. Her ışığın bir anlamı bulunmaktadır; sarı ışık aygıtınızın şarj olduğunu gösterir, yeşil ışık yandığında ise şarj işleminin bittiğini göstermektedir. Maksimum bir kablo uzunluğu elde etmek için adaptör ile birlikte bir adet AC kablosu verilmektedir. Pakete dahil olan AC duvar adaptörü ise kullanıcılara kolaylık sağlayan ve taşınması rahat olan kompakt bir seyahat aksesuarıdır.

 Kusursuz bir seyahat aksesuarı olarak dizayn edilen macbook güç adaptörü ise DC kablosunu düzenli ve kolay sarabilmesine imkan sağlamaktadır.

 Doğru Güç Adaptörünü Seçtiğinizi Nasıl Anlarsınız ?

 Bilgisayarlarınızda kullanacağınız güç adaptörlerinin, kablo ve fişlerin doğru çalışması için hangi macbooklara uyumlu olduğunu öğrenmelisiniz. macbook güç adaptörü 29 W, 30 W, 60 W, 45 W, 61 W, 85 W, 96 W ve 87 W olabilmektedir. Mac dizüstü bilgisayarlarınız için en uygun vat güce sahip adaptörü kullanmanız gerekmektedir. Yüksek vat gücü ile çalışan uyumlu bir adaptörü kullanabilirsiniz, fakat bu adaptör bilgisayarlarınızın daha hızlı şarj edilmesini ve farklı çalışmasını sağlamaz.

 Macbook bilgisayarınız ile birlikte gelen adaptörlerin dışında daha düşük vat güce sahip adaptörler kullandığınızda bilgisayarlarınıza yeterli gücü sağlamayacaktır.

 Emin Olmak İçin Yapılacaklar

 Hangi mac modeline sahip olduğunuz önemlidir. Mac bilgisayarınızda OS X Lion 10.7 ve daha sonraki sürümleri kullanıyorsanız, ekranın sol üst köşesindeki elma butonuna tıklamalısınız. Daha sonra “Bu mac hakkında” menüsünü seçip, ardından “Daha fazla bilgi” butonuna tıklamalısınız. Açılan pencerede Mac bilgisayarınızın nesli ve modeli detaylı bir şekilde görülecektir. Görüntülenen bilgiler ile macbook güç adaptörü ve kablosu kullanımı için bilgiler edinebilirsiniz.

 OS X’in daha önceki sürümlerini kullanıyorsanız, bilgisayarınızın hangi modele sahip olduğunu görmek için seri numaranızı Apple internet sitesinde bulunan “Servis ve Destek Kapsamınızı Kontrol Edin” menüsünden bulabilirsiniz.

Apple iMac Fiyatlarına Bakın

Apple MacBook Pro Fiyatlarına Bakın

Apple iPad Fiyatlarına Bakın

MacBook Onarımları

iMac Onarımları

iPad Onarımları

MacBook Hangi Şarj Aleti Ve Kabloyu Kullanmalıyız
Hemen Ara
× WhatsApp