Macbook Batarya Ömrünü Uzatmak

Macbook Batarya
Macbook Batarya

MacBook, ülkemizde ve dünyada Apple markasının bilgisayar modeli olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. Özelikle sade ve kolay kullanım sunan ara yüzü tercih sebebi olmasını sağlamaktadır. Bu ürünün kullanımında da belirli ipuçlarına uyarak, ürünün donanımlarının en üst düzey performansla kullanılması mümkündür. Bu donanımlardan hiç şüphesiz en önemlisi, macbook sistemine güç sağlayan bataryadır. Macbook Batarya Ömrünü nasıl uzatırız bakalım.

 Macbook Bataryaları Neden Kapasitelerini Belirli Bir Süre Sonra Kaybeder?

 Hiç şüphesiz bataryalar, doldurulup boşaltıldıkça eksi performansını kaybeden ve bir zaman sonra sistem için gerekli enerjiyi sağlayamayarak ömrünü tüketen donanımlardır. Bu batarya türlerinin hepsinde, genel bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Macbook Batarya donanımı, diğer firmaların bataryalarına göre daha üst kalite de olsa da maalesef ki bu akıbeti yaşamaktadır. Burada belirli ipuçlarına dikkat ederek bu batarya donanımından maksimum sürede yararlanmak mümkün olmaktadır.

 Macbook Batarya Ömrünü Uzatacak İpuçları Nelerdir?

 Macbook cihazının batarya donanımından yararlanma sınırını maksimuma çıkarmak için uyulması gereken ilk kural; en güncel olan yazılımı kullanmak olacaktır. Çünkü Apple, yayınladığı güncellemeler içine, bataryalar için en güncel enerji tasarruf teknoloji yazılımlarını eklemektedir. Bu yüzden en güncel yazılımı kullanmaya özen gösterilmesi, Macbook Batarya ömrüne katkı sağlayacaktır.

 MacBook cihazınızın ayarlarını ihtiyaçlara göre optimize etmekte, pil ömrünün uzamasında etkili olacaktır. Kullanım amacına uygun olarak güç seviyesini, ekran parlaklığını belirlemek, WİFİ bağlantısı kullanılmadığında sonlandırmak, uygulamaları ve çevre birimlerinin kullanılmadığı zamanlarda kapatmakta pil ömrünün uzamasına katkı sağlayacak olan önerilerdir.

 Macbook USB girişini kullanarak, farklı cihazları şarj etmek istediğinizde cihazınızın açık ve fişe takılı olmasına dikkat edilerek, pilin daha çabuk boşalması önlenmiş olur.

 MacBook Cihazını Uzun Süre Kullanmayacaksanız Pil Ömrü İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

 Teknoloji marketinde ve ya internet üzeri alışverişler ile aldığımız bataryalı cihazların bizlere belirli bir şarj yüzdesi ile ulaştığına hepimiz şahit olmuşuzdur. Neden böyle olduğuna da çoğu zaman dikkat etmemiş olsak da bu durum bataryanın ömrüne katkısı büyük bir hamledir. Sizler de cihazınızı uzun süre kullanmayacağınız zaman, Macbook Batarya donanımını tam boş olarak değil yarı dolu olarak bırakmanız en uygun seçenek olacaktır. Bu belirtilen ipuçları, en üst düzey performans ile bataryanın kullanılması için yapılan ufak gibi görünen ancak, sonuçları büyük olan yaklaşımlar olarak uygulanması şiddetle tavsiye edilmektedir.

Apple iMac Fiyatlarına Bakın

Apple MacBook Pro Fiyatlarına Bakın

Apple iPad Fiyatlarına Bakın

MacBook Onarımları

iMac Onarımları

iPad Onarımları

Macbook Batarya Ömrünü Uzatmak
Hemen Ara
× WhatsApp