iPhone, iPad, MacBook veya iMac Garanti Nereden, Nasıl Sorgulanır

macbook imac garanti
Macbook iMac Garanti Sorgu

İşlemleri sırası ile takip edin.

iPad, iPhone, MacBook, iMac garanti cihazları olmak üzere diğer cihazları da kapsayan bu sistem sayesinde cihazlarınızın garantisinin ne kadar kaldığını rahatlıkla sorgulayabilmektesiniz.

 Kanunlarımıza göre ülkemizde satılan her Apple ürününün 2 yıllık garanti süreleri bulunmaktadır. Bu garanti, cihazların kendileri için geçerli olduğu gibi cihazlar ile birlikte satılan aksesuarları içinde geçerlidir. Macbook, imac garanti kapsamının dışında tutulan madde ise kullanıcı hatası olarak görülen ekran kırma, düşürme gibi durumlardır.

 iPad ve iPhone cihazlarda Seri Numaraları Nerede Yer Alır

 Cihazlarınızda seri numarasını öğrenmenin en kısa yöntemi; ayarlar uygulamasını açtıktan sonra aşağı kaydırın ve Genel’e tıklayın, daha sonra hakkında bölümüne girip seri numarasını görene kadar dokunarak aşağı kaydırmalısınız. Bu bilgi ise Apple garanti durumunu kontrol etmek için gerekecektir.

 Mac Bilgisayarlarda Seri Numaraları Nerede Yer Alır

 Seri numaranızı bilgisayarınızdan kolaylıkla bulabilirsiniz. Bilgisayarınızın sol üst köşesinde bulunan Apple simgesine tıklayın. Açılan menüden bu mac hakkında bölümünü açıp genel bakış menüsüne geçiş yapın, burada seri numarasını göreceksiniz. Burada bulunan seri numarası ile macbook garanti durumunuzu sorgulayabilirsiniz.

 Cihazların Garanti Durumunu Nasıl Kontrol Ederiz?

 Cihazların seri numaralarını bulduktan sonra, Apple web sitesinde yer alan AppleCare garanti durumunuzu kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

 -Apple Garanti durumu sayfasına gidin

 -Metin boşluğuna cihazlarınızdan bulduğunuz seri numarasını girin

 -İnsan olduğunu doğrulamak için ekranda beliren “Lütfen kodu girin” bölümünden gördüğünüz harfleri yazın. Okuyamadığınız yazıları yenile butonuna tıklayarak değiştirebilirsiniz.

 -Devam et’i tıklayın

 -Cihazınızın özet sayfasına yönlendirileceksiniz

 Geçerli Satın Alma Tarihi: Cihazınızın gerçekten satın alındığını teyit etmektedir.

 Telefon Teknik Destek: Süresi biten telefonla teknik desteğin tekrar alınması istenmektedir.

 Onarım ve Servis Kapsamı: Süresi dolmuş veya etkin olarak görülmektedir. Servis ve Onarım kapsamınız etkin görünüyor ise tahmini kullanım süresi sonuna kadar garantiniz devam edecektir.macbook garanti kapsamı içerisinde de geçerli olan bu garanti sayesinde her türlü sorunda yanınızda olacaktır.

 Apple Care Protection Plan: Cihazınız için genişletilmiş App Care garantisi aldıysanız burada listelenecektir.

Apple iMac Fiyatlarına Bakın

Apple MacBook Pro Fiyatlarına Bakın

Apple iPad Fiyatlarına Bakın

MacBook Onarımları

iMac Onarımları

iPad Onarımları

iPhone, iPad, MacBook veya iMac Garanti Nereden, Nasıl Sorgulanır
Hemen Ara
× WhatsApp