2. El Mac Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

2. El Mac Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İkinci el mac alırken mutlaka kontrol edilmesi gerekenler vardır. Bu cihaz güvenliği için gereklidir. Bunlardan en önemlileri şunlardır:

2. El Mac
2. El Mac

 1: Makinenin Gerçek Yaşını Kontrol Edin

2. El Mac alırken Satıcının satın aldığı zaman makinenin yaşı değildir. Bu yüzden 2. el mac almak için dikkatli olunmalıdır. Apple ne derse desin. Macbooklar genellikle yılda iki kez olmak üzere nesillerdir. Yeni bir duyuru veya fiyat değişikliği olmamasına rağmen, aynı Macbook’u sadece 10 ay arayla satın alan arkadaşınız ve arkadaşınız oldukça farklı makinelere sahip olabilirsiniz.

 Macbook’un kapağını açın, sol üst köşedeki Apple’a basın ve “Bu Mac Hakkında” yı tıklayın. Oradan, yeni makinelerde Seri Numarasını gösteren yeni bir pencere görünür, eski makinelerde sürüm numarasını çift tıklamanız gerekir.

 2: Satın Alma Belgesi İsteyin

 2. el mac almak isteniyorsa mac’ın sahte olma ihtimali vardır. Bu söylemeye gerek yok ama yeni bir bilgisayar kadar pahalı bir şey satın aldıysanız, makbuzun nerede olduğunu bilme eğilimindesiniz. Çevrimiçi olarak satın alınırsa, hesabınızda saklanan dijital bir kopya vardır. Satıcı “kaybettiğinde” bir şeylerin olduğunu biliyorsunuz.

 3: Pilin Ne Kadar Kaldığını Kontrol Edin

 2. el mac almak için, önce pilin durumu kontrol edilmelidir. Hiçbir pil sonsuza kadar dayanmaz ve aslında dizüstü bilgisayar pilleri çok uzun ömürlü değildir. Özellikle, ciddi bir garanti ihlali olmaksızın değiştirilemez hale gelmeme eğilimini dikkate almamak. İmkansız değil, yine de pili yetkili Apple mağazaları tarafından yaklaşık 200 $ (vergiler hariç) bir maliyetle alabilirsiniz, ancak bu hesaba katmak için ekstra bir maliyettir.

 Akü, giderek daha kötü performansla yaklaşık 1000 yükleme döngüsü alabilir. Sol üst köşedeki Apple logosuna tıklarken seçenek tuşunu basılı tutarak sağlığın ve pilin kaç yükleme döngüsünün olduğunu kontrol edebilir ve Sistem Bilgileri’ni seçebilirsiniz. Yeni pencerede “Güç” ü seçin ve Döngü Sayımı’nı bulun. Bunun 500’den düşük bir değer olmasını istiyorsunuz.

 4: Tüm Tuşların İşlevsel Olduğunu Onaylayın

 Kapağı açın ve parola kutusu gibi yazabileceğiniz herhangi bir yeri bulun, ancak yazdırılan harfleri görebileceğiniz bir kutu daha da iyi. Ardından, klavyedeki her tuşa aşamalı olarak basın ve tuşa aynı anda bastığınızda ekranda bir şey olduğundan emin olun. Ayrıca, tuşların altındaki kirin dışarı çıkması çok pahalı olabileceğinden ve önceki sahibinden aşırı aşınma gösterdiğinden, tuşa basarken sağlam bir “çarpma” olduğundan emin olun.

Tüm Soru ve sorunlarınız için iletişim kısmından bize ulaşabilirsiniz. Çağrı Merkezimiz en hızlı şekilde size geri dönüş yapacaktır.

Apple iMac Fiyatlarına Bakın

Apple MacBook Pro Fiyatlarına Bakın

Apple iPad Fiyatlarına Bakın

MacBook Onarımları Hakkında

iMac Onarımları Hakkında

iPad Onarımları Hakkında

2. El Mac Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Hemen Ara
× WhatsApp