Boot Camp ile MacBook ve iMac’e Windows 7 Nasıl Yüklenir

boot camp windows 7
Boot Camp Windows 7

1. Adım :

 Boot Camp’in herhangi modern bir sürümü için Mac OS X v10.7 Lion veya Mac OS X 10.6 Snow Leopard yüklü olduğundan emin olun – evet, önceki boot camp windows 7 sürümlerinde önceki Mac işletim sistemlerinin desteği var, ancak bu kılavuz modern Mac işletim sistemleri ve Boot Camp sürümleri.

 Lion satın aldığınızda, Snow Leopard’ı Mac App Store’dan Lion’a güncelleyebilirsiniz. Lion sürümüne geçmeden önce bir Snow Leopard kullanıcısı olarak OS X 10.6.6’da olmanız gerektiğini unutmayın. Bir Snow Leopard kullanıcısıysanız ve Apple menüsünden standart yazılım güncellemelerini izliyorsanız, 10.6.8’de olmalısınız.

 2. Adım :

 Boot Camp’inizin güncel olduğundan emin olun; bu, Lion için 4.0 sürümü ve Snow Leopard için 3.2 sürümü anlamına gelir. Boot Camp bir yardımcı uygulamadır ve kılavuzu Apple’ın web sitesinde okuyabilirsiniz. Snow Leopard veya Lion yüklüyse, Boot Camp zaten dahil edilmelidir, ancak güncel olduğundan emin olun.

 3. Adım :

 Windows 7 Kurulum diskini hazır bulundurun. En iyi performans için 64bit önerilmesine rağmen, 32bit veya 64bit kullanabilirsiniz. Alternatif olarak, boot camp windows 7 Assistant, Lion yüklüyse ISO görüntüsünü bir USB flash sürücüye yazmanıza yardımcı olur. Bu ayrıca Apple’ın Lion için boot camp windows 7 4.0 kılavuzunda da belirtilmiştir.

 4. Adım:

 Boot Camp Yardımcısı’na gidin ve yükleme işlemini başlatın. Bunu Snow Leopard’dan yapmak için Dock’tan uygulamalara tıklamanız gerekir. Ardından yardımcı programlara tıklayın. Üstten ikinci sıranın ortasına doğru yerleştirilmelidir. Lion’dan doğrudan Launchpad’den yardımcı programlara gidebilirsiniz. Buradan devam edin ve Boot Camp Yardımcısı’na tıklayın.

 5. Adım :

 Talimatları izleyin ve Mac’inizde Windows’u desteklemek için gerekli ek yazılımı indirin. Sürücülerdeki güncellemeler, klavyeler, fareler ve kameralar gibi Apple çevre birimlerinizin Windows bölümünde çalışmasına izin verecektir.

 6. Adım

 Windows uyumluluk sürücüsü yazılımını yükledikten sonra devam edin ve bir Windows bölümü oluşturun.

 7. Adım:

 Ardından, yükleyiciyi başlatmak istiyorsunuz. Yazılımla birlikte Windows 7 diskini veya USB sürücüsünü takmanız istenecek ve ardından yükleme işlemi başlayacaktır.

 8. Adım:

 Mac’inizi yeniden başlatın ve Windows’a önyükleyin. Sonunda Mac’iniz yeniden başlatılır ve üzerinde Windows 7’yi veya önceden yüklenmiş Mac OS’nizi başlatabilirsiniz

Apple iMac Fiyatlarına Bakın

Apple MacBook Pro Fiyatlarına Bakın

Apple iPad Fiyatlarına Bakın

MacBook Onarımları

iMac Onarımları

iPad Onarımları

Boot Camp ile MacBook ve iMac’e Windows 7 Nasıl Yüklenir
Hemen Ara
× WhatsApp